вівторок, 27 березня 2018 р.

До уваги 5-их класів!

Навчальний проект (за вибором):
1. Бактерії корисні та шкідливі
2. Тварини минулого

                   До уваги 7-их класів!
Працюємо над проектами:
1. Дослідження якості води з різних джерел.
2. Дослідження фізичних і хімічних властивостей води.
3. Способи очищення води в побуті.
4. Збереження чистоти водойм: розв’язування проблеми у вашій місцевості.
5. Еколого-економічний проект «Зберігаючи воду – заощаджую родинний бюджет».

Бажаю творчих успіхів!

середа, 7 березня 2018 р.

ДПА-2018 для 9 класу в Україні: обов'язкові предмети, зміни та новини

         
         Підсумкова державна атестація, яку більше знають під абревіатурою ДПА, – це головне випробування для українських школярів, закінчили навчання у 9-му класі . Для випускників середньої школи ДПА є своєрідним виміром отриманих знань і тренуванням перед ЗНО . Така перевірка дає можливість зробити висновок про якість освіти, отриманої на базі певної школи.
        Атестаційна робота з хімії укладається вчителем із завдань, що охоплюють різні теми курсу хімії основної школи у такому співвідношенні:
15% – 7 клас – початкові хімічні поняття; прості речовини метали і неметали;
45% – 8 клас – кількість речовини, розрахунки за хімічними формулами; основні класи неорганічних сполук; періодичний закон і періодична система хімічних елементів Менделєєва; будова атома хімічний зв’язок і будова речовини;
40% – 9 клас – розчини; хімічні реакції; найважливіші органічні сполуки.
     Атестаційна робота складається із завдань різних типів і рівнів складності, зокрема: завдання з вибором однієї правильної відповіді; завдання на встановлення відповідності; завдання на встановлення правильної послідовності; завдання з короткою відповіддю, серед яких завдання на відтворення генетичного зв’язку між класами неорганічних сполук, завдання на складання рівнянь окисно-відновних реакцій та електронних балансів до них, реакцій йонного обміну в молекулярній та йонній формах; завдання з розгорнутою відповіддю, серед яких задачі різних типів, які передбачають розгорнутий запис розв’язування задачі з обґрунтуванням кожного етапу.
      До атестаційної роботи включаються завдання на визначення рівня сформованості основних умінь та способів дій, які можна пропонувати як в тестовій формі, так і у вигляді завдань з короткою або розгорнутою відповіддю, а саме:
    - називати речовини за їх формулами, типи хімічних реакцій;
    - складати формули найважливіших неорганічних та органічних сполук вивчених класів, схеми будови атомів перших 20 елементів періодичної системи, рівняння хімічних реакцій;
     - характеризувати елементи (від Гідрогену до Кальцію) за їх положенням у періодичній системі та особливості будови їх атомів, хімічні властивості речовин – представників різних класів неорганічних сполук, процеси окиснення і відновлення;
     - визначати належність речовин до певного класу, тип хімічної реакції, вид хімічного зв’язку у типових прикладах, ступінь окиснення елементів, можливість перебігу реакцій йонного обміну;
     - обчислювати об’єм газу за нормальних умов, відносну густину газів, масу, об’єм, кількість речовини реагентів та продуктів реакції, об’ємні відношення газів за хімічними рівняннями.

       Учням дозволено користуватися простими калькуляторами, таблицею Менделєєва, таблицею розчинності кислот, солей та основ, а також рядом активності металів.

До уваги юних дослідників!

   
        Всеукраїнський конкурс юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського триває. Прошу до 20 березня 2018 року надіслати заявку (форма додається) та тези наукових спостережень (досліджень) на тему: «Кристали: кольори та світло» українською або англійською мовами на електронну адресу crystals.lviv@gmail.com.
Хімії бути... Навчальні програми для 10-11 класів 2018-2019 н.р.

     
На сучасному етапі розвитку суспільства все очевиднішим стає значення природничих наук для реалізації концепції сталого розвитку. не випадково у різних країнах світу пильна увага приділяється вдосконаленню системи природничої освіти, у тому числі й хімічної.
       Хімія, будучи природничим предметом, має величезний потенціал навчання і розвитку. Без знання і розуміння хімічної форми руху матерії неможливо уявити собі сучасну наукову картину світу. Адже світ, що нас оточує - це, перш за все, світ речовин, які є основою живої і неживої природи.

      Випускники старшої школи - це цілісні особистості, всебічно розвинені, здатні до критичного мислення; громадяни і патріоти з активною життєвою позицією, які діють згідно з морально-етичними принципами і приймають відповідні рішення; інноватори, готові змінювати навколишній світ, розвивати економіку, конкурувати  на ринку праці, вчитися впродовж життя.

рівень стандарту

академічний рівень

профільний рівень