До уваги 9-Б класу
1. Обчисліть маси магнію та розчину оцтової кислоти з масовою часткою СН3СООН 10%, потрібні для добування водню об’ємом 2,24 л (н.у.).
2. Який об’єм карбон (ІV) оксиду виділиться внаслідок взаємодії розчину оцтової кислоти масою 120 г з масовою часткою СН3СООН 25% та вапняку.
3. Яка маса магній ацетату утвориться при взаємодії розчину оцтової кислоти масою 15 г (масова частка розчиненої речовини 6%) з магній оксидом.
- Головна сторінка
- Про себе
- Рецепти на кожен день
- Для Вас батьки
- Критерії оцінювання
- Досягнення
- Кабінет хімії
- Планування: хімія, "Пізнаємо природу"
- Підручники
- Всеукраїнський конкурс "Кристали"
- Природознавство: навчальні відео
- Хімія: навчальні відео
- Навчальні проекти
- Проекти з природознавства
- Учнівські проекти 8 клас
вівторок, 25 квітня 2017 р.
Пальмітинова кислота: ворог нашого здоров’я
Пальмітинова кислота належить до вищих жирних кислот, яка найбільш поширена в природі. Вона входить до складу гліцеридів (ефірів) більшості тваринних жирів (у жирах коров'ячого молока – 25%, свинячому салі - 30 %) і рослинних олій (пальмова олія містить її 39-47 %, соєва - 6,5%), а також до складу деяких восків (в бджолиному воску - 30 % ефіру пальмітинової кислоти). У тваринних організмах пальмітинова кислота - кінцевий продукт синтезу жирних кислот. Вона є також головною твердою жирною кислотою, що входить до складу жирів людини (у дорослих її понад 8%, у дітей - 28%).
В ході численних досліджень останніх років з'ясувалося, що надлишок пальмітинової кислоти в організмі може виступати найпотужнішим чинником у виникненні різноманітних негативних і дуже руйнівних процесів. Також пальмітинова кислота бере участь в новому синтезі церамідів, надлишок яких може викликати загибель клітин шляхом підвищення їхньої внутрішньоклітинної концентрації. Цераміди дуже агресивні за своєю природою і можуть сприяти виникненню різноманітних патологій. В організмі людей, що споживають з їжею багато насичених жирних кислот, цераміди накопичуються як побічний продукт метаболізму цих кислот і здатні викликати не тільки загибель клітин, а й провокувати виникнення важких нейродегенеративних захворювань. Отже, вченими достовірно встановлена потенційна здатність пальмітинової кислоти запускати процес самознищення клітини - апоптоз.
Підписатися на:
Дописи (Atom)